کسب و کار تولیدی و موفقیت

//کسب و کار تولیدی و موفقیت

شاید یکی از مهمترین چالشهای کسب و کار در زندگی آماده شدن برای آینده است. دانستن در مورد آنچه پیش رو است با توجه به آخرین اطلاعات در دسترس و قابل اعتماد، بدرستی خود یک دانش محسوب می شود.

آینده راز آلود است و ما می توانیم تصمیم بگیریم و پیش بینی کنیم و برای اتفاق های خوب امیدوار باشیم اما برای بدترینها آماده باشیم.

آرنولد تنبی (Arnold Toynbee) تاریخ نگار، در سن 81 سالگی برداشت خودش را از زندگی اینگونه بیان می کند ” همانطور که شخص بزرگتر می شود، تمایل به زندگی در گذشته و اجتناب از آینده بیشتر می شود. چنانچه شخص در چاله نگاه به گذشته بیفتد چنین شخصی گویی قبل از مرگ فیزیکی خودش مرده است. ذهن های ما محصور در محدودیت های فیزیکی نیستند، آنها می توانند در زمان و فضا به سمت بی نهایت سیر کنند. انسان بودن یعنی توانایی فراتر از خود بودن است.

انسان از زمان آدم، امیدوار به آینده بوده است. کاشتن درختان، ساختن پناهگاه های محکم برای زندگی، رشد جمعیت. نشانه ای برای مثبت اندیشی به آینده است. اروپایی­ها دریاها را در نوردیدند تا دنیایی جدید را کشف کنند. آیا آنها خطری را متحمل نشدند؟ آیا آنها برنامه ای برای آینده داشتند؟

آینده حاصل ریسک و خطر است. اما حتماً راه هایی برای کاهش ریسک وجود دارد. چنانچه شما کسب و کار شخصی خودتان را دارید یا قصد ارتقاء در سازمانی دارید که در حال حاضر در آن فعالیت می کنید، یا قصد ارتقای شرایط کسب و کار خود را دارید عوامل زیر شانس شما در موفقیت را بهبود می بخشد.

  • اعتماد

هر سطحی از سازمان شما باید متوجه باشند که تلاش خویش را برای ارتقاء ارزش های سازمانی بکار گیرند. مشتریان و همکاران می خواهند بدانند که آیا می توانند به شما وابسته شوند.

  • قاطعیت در تصمیم گیری

یاد بگیرید که در زمان مناسب تصمیم خود را بگیرید تا آنکه منتظر بمانید تمام اطلاعات برای تصمیم گیری شما کامل شوند. یک تصمیم گیری ناقص که شما بعداً بتوانید آنرا اطلاح کنید بمراتب بهتر است از حالتی که شما یک تصمیم کاملاً درست و بی نقص بگیرید اما خیلی دیر.

  • رقابت

بازار خود را مطالعه کنید و سعی کنید اطلاعات کاملی در خصوص آنچه در صنعت شما اتفاق می افتد داشته باشید. همیشه نباید حالت دفاعی در مقابل آنچه در بازار اتفاق می افتد داشته باشید.

  • ثبت اطلاعات

اطلاعات و فعالیت های خود را ثبت کنید. ثبت خوب اطلاعات به شما کمک میکند که ایده های خود را حفظ کنید، و نقطه نظر خود را بنحوی اثبات کنید وقتی شواهد کاملاً روشن نیستند.

  • شبکه سازی

با افراد و سازمان های مختلف- حتی خارج از صنعت خودتان- ارتباط برقرار کنید. شبکه ارتباطات شما می توانند منبعی برای ایده ها یا مشورت برای کارهای مختلف باشد. هیچ شانسی را برای دیدار با افراد جدید از دست ندهید.

  • صبوری

بر روی پیشرفت مرحله ای متمرکز شوید. موفقیت های یک شبه معمولاً توهمی بیش نیستند. موفقیت از تلاش مستمر در ازای سال های متمادی ایجاد می­ شود. ایجاد عادت برای پیشرفت آرام و پایدار باعث ایجاد اطمینان و کاهش ریسک می شود.

  • ریسک

بعضی وقتها برای حرکت به سمت جلو باید ریسک کنید. با در نظر گرفتن تمام جوانب باید در شرایطی باشید که موفقیت احتمالی را پیش بینی کنید.

  • مثبت اندیشی

سعی کنید مثبت بیاندیشید، تا اینکه همیشه منتظر یک اتفاق بد قریب الوقوع باشید.آینده برای کسانی که بدنبال روزهای روشن آن هستند روشن تر به نظر می رسد.

منبع