میکسر بتن

/, تولید/میکسر بتن
همزن بتن

میکسر بتن سنگ مصنوعی

جهت طرح اختلاط بتن سنگ مصنوعی از میکسر بتن ثابت PAN ( همزن مخزنی بتن ) استفاده می شود. میکسر بتن PAN یا همزن بتن دارای قدرت بیشتری نسبت به بتونیر متحرک است و برای زمانی که مخلوط بتن دارای چسبندگی زیاد است این میکسر کارایی مناسبی دارد. میکسر بتن PAN كه اصلاحا به ميكسر ثابت نيز معروف استدارای یک بدنه ثابت است و توسط پره هایی که در داخل آن حرکت می کند مواد بتن را کاملا مخلوط می کند. بسته به قدرت موتور و گیربکس و اندازه مخزن میکسر، طرفیت آن تغییر می کند و از ظرفیتهای 20 کیلوگرم آزمایشگاهی الی چند مترمکعب، در شرکتهای مختلف ساخته می شوند.

جنس کف و پره ها اصولا از فولاد های ضد سایش ساخته می شوند که در مقابل سایش ماسه و شن مقاوم باشند. سرعت چرخش میکسر در این میکسرها اصولا 25 دور در دقیقه است و با تغییر گیرکس می توان به تعداد دور مورد نیاز رسید. یکی از نکات مهم در ساخت میکسر نحوه اتصال موتور به گیربکس می باشد که در بهترین حالت کوپل مستقیم موتور و گیربکس است که بیشترین نیرو انتقال پیدا می کند.

ظرفیت میکسر بتن در صنعت سنگ مصنوعی در حالت استاندارد حدود 300 کیلوگرم می باشد. از آنجا که مخلوط بتن سنگ مصنوعی به علت فرمولاسیون خاص آن زود سفت می شود، لذا استفاده از میکسرهایی با ظرفیت بالا در این صنعت ممکن است باعث که مواد انتهای میکسر تا زمان تخلیه درون قالبها سفت شود و قابل استفاده نباشد.

شرکت کیمیا صنعت با تجربه 10 ساله در حوزه ساخت انواع میکسر بتن، بعنوان یکی از سازندگان انواع میکسر در کشور شناخته می شود. میکسرهای ساخته شده توسط شرکت کیمیا صنعت عبارتند از :

  • میکسر بتن آزمایشگاهی با ظرفیت 20 کیلوگرم
  • میکسر بتن با ظرفیت 100 کیلوگرم
  • میکسر بتن با ظرفیت 300 کیلوگرم
  • میکسر بتن با ظرفیت 500 کیلوگرم
  • میکسر بتن با ظرفیت 700 کیلوگرم
  • میکسر بتن با ظرفیت 1000 کیلوگرم