دستگاه سازی

/دستگاه سازی

تولید انواع محصولات و قطعات بتنی و سنگ مصنوعی پایه سمنت پلاست نیازمند به استفاده از دستگاه و روش مناسب تولید می باشد.

امروزه تولید قطعات بتنی در کشور ما و اکثر نقاط دیگر جهان بصورت سنتی و با استفاده از دستگاه های دستی می باشد شامل موارد زیر می باشد:

بتونیر یا میکسر چرخان
میز ویبره یا استفاده از ویبره شلنگی

تجربه ما نشان می دهد که استفاده از دستگاه های زیر می تواند در بهبود کیفیت و حصول طرح اختلاط مناسب تر نقش موثری داشته باشد.

 • استفاده از میکسر مخزن ثابت یا پن میکسر
 • استفاده از میز ویبره با قابلیت ویبره بدنه متناسب با وزنی که قرار است ویبره شود.

بنابراین پیشنهاد می کنیم برای تولید قطعات بتنی و سمنت پلاست خود از سری دستگاه های زیر استفاده کنید:

1- دستگاه دستی

2- دستگاه نیمه اتومات

3- دستگاه تمام اتومات

دستگاه دستی تولید سنگ مصنوعی 

 

این خط قابلیت تولید 100-120 مترمربع محصول سنگ مصنوعی سمنت پلاست در یک شیفت کاری را دارد. ماشین آلات این خط شامل میکسر 350 کیلوگرمی و میز ویبره 1*2 متر (یا 1.5*3 متر)و همچنین 100-120 مترمربع قالب کامپوزیتی به انتخاب شما طرح است.
علاوه بر تجهیزات اصلی که به آنها اشاره شد تجهیزات جانبی این خط تولید شامل ترازو صنعتی، دامپر، کارواش صنعتی و باکس چوبی است.
سیستم بسته بندی محصولات یا بصورت دستی انجام می شود و چنانچه میزان تولید افزایش یابد سیستم شیرینگ پک برای بسته بندی سریع محصولات پیشنهاد می گردد.
این خط قابلیت تولید بیش از 200 نوع سنگ مصنوعی محصول سمنت پلاست را دارد و جهت تولید 50 مترمربع محصول در یک شیفت کاری 4 نفر کارگر ساده مورد نیاز خواهد بود.
حداقل فضای مورد نیاز برای این خط تولید 200 مترمربع است و برق مصرفی آن حداقل 25 آمپر سه فاز می باشد.
مصرف آب واحد حداکثر 500 لیتر در یک شیفت کاری و میزان مصرف گاز یا گازوئیل فقط جهت گرمایش سالن در زمستان است.

دستگاه اتوماتیک تولید سنگ مصنوعی و انواع قطعات بتنی

یکی از گلوگاه های تولید سنگ مصنوعی و انواع قطعات بتنی از قبیل جدول، دورباغچه و همچنین انواع سنگ فرش های آنتیک سرعت پایین تولید در هر شیفت کاری می باشد.

با استفاده از دستگاه های دستی و با بکارگیری 5-4 کارگر در هر شیفت کاری بندرت می توان بیش از 100 متر مربع سنگ تولید نمود.

عمده دستگاه های اتوماتیک و بچینگ ها اتومات تولید بتن بارگیری مصالح با استفاده از سیستم بارگیری با کنترل مرکزی انجام می شود. دستگاه اتوماتیک سنگ مصنوعی در واقع بچینگ کوچکی می باشد که قابلیت کنترل در توزین و تخلیه مواد با دقت بالایی وجود دارد.

دستگاه اتوماتیک سنگ مصنوعی شرکت کیمیا صنعت دارای اجزای زیر می باشد:

 • بارگیری اتوماتیک ماسه و سیمان
 • توزین آب مصرفی
 • تخلیه از طریق اسکرو بتن
 • توزین ملات در قالب
 • ویبره نهایی

از مزیت های دستگاه اتوماتیک سنگ مصنوعی افزایش سرعت و ظرفیت تولید و کاهش قیمت تمام شده سنگ مصنوعی می باشد.

خط تولید نیمه اتومات سنگ مصنوعی

این خط قابلیت تولید 200-220 مترمربع محصول سنگ مصنوعی سمنت پلاست در یک شیفت کاری را دارد. ماشین الات این خط شامل میکسر 350 کیلوگرمی و میز ویبره 2*3 متر(یا 1.3*2.6 متر) و همچنین 200-220 مترمربع قالب کامپوزیتی به انتخاب متقاضی طرح است.
علاوه بر تجهیزات اصلی که به آنها اشاره شد تجهیزات جانبی این خط تولید شامل ترازو صنعتی، دامپر، کارواش صنعتی و باکس چوبی است.
سیستم بسته بندی محصولات یا بصورت دستی انجام می شود و چنانچه میزان تولید افزایش یابد سیستم شیرینگ پک برای بسته بندی سریع محصولات پیشنهاد می گردد.
این سیستم قابلیت ارتقاء و تبدیل به سیستم اتوماسیون را دارد.
این خط قابلیت تولید بیش از 300 نوع محصول سنگ مصنوعی سمنت پلاست را دارد و جهت تولید 100 مترمربع محصول در یک شیفت کاری 6 نفر کارگر ساده مورد نیاز خواهد بود.
حداقل فضای مورد نیاز برای این خط تولید 300 مترمربع است و برق مصرفی آن 32 آمپر سه فاز می باشد.
مصرف آب واحد حداکثر 1000 لیتر در یک شیفت کاری و میزان مصرف گاز یا گازوئیل فقط جهت گرمایش سالن در زمستان است.

ساخت دستگاه و تجهیزات صنعتی:

طراحی و ساخت میز(سینی) ویبره صنعتی و نیمه صنعتی

یکی از دستگاه های پر کاربرد صنعتی میز ویبره می باشد که در صنایع متنوعی چون ساختمان و بتن، فولاد و ماشین سازی و ریخته گری فلزات و حتی برق و الکترونیک کابردهای خاص دارد.

میزهای ویبره عموما با قدرت و ابعاد سینی شان دسته بندی می شوند و جالب اینجاست که با توجه به کاربرد میز ویبره دامنه ابعاد و قدرت میزهای ویبره بسیار گسترده است. میزهای ویبره از لحاظ قدرت به 3 دسته زیر تقسیم می شوند:

 • میزهای ویبره با قدرت در محدوده پایین (0-100 کیلو گرم)
 • میزهای ویبره با قدرت در محدوده متوسط(1000-100 کیلو گرم)
 • میزهای ویبره با قدرت در محدوده بالا(1000کیلو گرم با بالا)

این میزهای گستردگی زیادی در زمینه مصارف و صنایع مصرف کننده دارند.

به توجه به تجربه ای که در خصوص طراحی و ساخت انواع میز ویبره با کابرهای متفاوت داریم و با لحاظ کردن نیاز مشتریان می توانیم د ابعاد و دامنه های قدرتی متفائتی این میزهای ویبره را تولید نماییم.

طراحی و ساخت میکسر(همزن)های صنعتی و نیمه صنعتی

میکسرهای صنعتی در صنایع مختلف از جمله ساختمان و بتن سازی، رنگ و رزین و … کاربرد دارند.

میکسرهای مخزن ثابت برای بچینگ های بتن با ظرفیت های مختلف همچنین برای ساخت بتن با طرح اختلاط متنوع استفاده می شوند. این میسکرها عموما بر اساس لیتر یا حجم مخزن شناسایی می شوند.

استفاده از موتور مناسب و از آن مهمتر گیربکس با مشخصه فنی مناسب و خوب کمک زیادی را در کارایی و عملکرد مناسب دستگاه می نماید. در حال حاضر این میکسرهای در سه دسته کوچک(آزمایشگاهی) و متوسط (نمیه صنعتی) و بزرگ (صنعتی)

ساخته می شوند و در بخش صنعتی با ظرفیت 2 تن بتن با عیار بالا و دانه بندی درست امکان تولید دارد.

 • ساخت میکسرهای رنگ و رزین

تفاوت های مهم در میکسرها و همزن های رنگ و رزین در ظرفیت و دور همزن خروجی می باشد. انواع میکسرها با ظرفیت های مختلف و توجه به طیف گسترده رنگ و رزین های تولیدی در کارخانجات رنگ قابلیت تولید دارند.

 • طراحی و ساخت انواع بلندرهای پودری

بلندرها(مخلوط کن ها) عموما برای اختلاط ماد پودری و جامد استفاده می شوند. مخلوط کردن انواع پودرهای معدنی و رنگ ها و پودرهای فلزی از کاربردهای بلندرهای صنعتی می باشد.

استفاده از بلندرهای صنعتی و نیمه صنعتی با دور بالا باعث اختلاط کامل و ایجاد یکدستی و هموژنیتی در محصول پودری نهایی می شود. سیستم طراحی بلندرهای پودری شرکت بگونه ای می باشد که تخلیه کامل از مخزن انجام شده و همچنین می توان با مجهز نمودن آن با سیستم کنترلی خروجی سیستم توزین اتومات تعبیه نمود و همچنین امکان تخلیه و یا انتقال مواد مخلوط شده از طریق اسکرو نیز وجود دارد.